Четвер, 25.04.2024, 19:35

Добро починається з тебе

“У школі навчають не тільки читати,писати, рахувати, мислити, пізнавати світ, багатства науки і мистецтва. У школі вчать жити.”

В.О. Сухомлинський

З метою виховання почуття гідності ,чуйності,доброти,любові до ближнього у 4 класі КЗ «Запорізька ЗОШ І-ІІ ступенів» був проведений тиждень Добра і Милосердя. Ми говорили про дуже важливі речі,які мають бути постійно присутніми в нашому житті-це добро,добрі справи.Мої четвертокласники «пройшли» дорогою добра.Це дорога,якою має йти кожна людина від народження й до смерті.Не завжди вона легка, але саме вона допомагає прожити життя недаремно,щоб залишити по собі вічний слід.

Ми часто чуємо слова «добро», «доброта».Що вони означають?Діти пригадали , які асоціації викликають ці слова та створили квітку Добра,ознайомилися з правилами Доброти.

З давніх- давен  люди цінували добро,чуйність,милосердя,порядність.Народ створив багато прислів’їв про добро і милосердя,тому у рубриці «Надбання минулих поколінь» учні пригадали прислів’я .Також складали сенкан до слів «Добро» і «Милосердя», обговорювали життєві ситуації ,аналізували та оцінювали вчинки героїв казки «Добро і Зло» та оповідання В.Сухомлинського «Іменинний обід».

Що легше зробити –добро чи зло?Діти давали відповідь на це запитання, виконуючи вправу «Займи позицію»  та пограли у гру «Якщо ти добра людина,ти маєш…»

Щоб люди нас поважали,приязно ставилися до нас,ми вирішили дотримуватися золотого правила вихованості: «Стався до людей так,як би хотів,щоб люди ставилися до тебе».

Доброта з роками не старіє,

Доброта від холоду зігріє.

І якщо вона,як сонце,світить,

То радіють і дорослі,й діти.

Тож,люди на Землі!

Спішіть добро творити,

Щоб нам не згинути у морі зла.

Щоб кожен міг серед краси прожити

У царстві справедливості й добра.

Класовод 4 класу Сокольвяк Н.М.